Scroll to top
© 2019, Medyative , All right reserved.

Sosyal Medyada İçerik Oluşturmanıza Yardımcı 5 Araç


admin - 19 Ekim 2019 - 0 comments

Sosyal Medya İçin İçerik Bulmak Zor Mu Görünüyor ?

Belki de ayın başında iyi bir başlangıç ​​yaptığınızı hissedersiniz, yalnızca vagondan düşmek için 15. sırada gelirsiniz.

Sürekli yüksek kaliteli içerik fikirleri akışına sahip olmanızı sağlamak için işinizde her gün kullanabileceğiniz beş araç var. Sektörünüz ne olursa olsun, araçlar sizin için çalışacaktır.

Bu yayın sonrası fikirlerinizin tükenmesi bir problem olmayacak.

Bu araçların bu kadar iyi çalışmasının nedeni, bir kitleniz olsun ya da olmasın, insanların çevrimiçi olarak aradıklarını temel almalarıdır! Cidden, bir kitleniz olmasa bile, çevrimiçi topluluğunuzu oluşturmak ve marka bilincini genişletmek için içerik oluşturmaya şimdi başlayabilirsiniz.

1. Answerthepublic.com

Bir konuyu yazabileceğiniz bu ücretsiz aracı kullanarak, fotoğrafçılık yazdığınızı varsayalım ve insanların kelimenin tam anlamıyla Googling(yani ideal müşteriniz) olduğunu sizinle paylaşacaktır. Bu çok güçlü, çünkü insanların çevrimiçi olarak ne aradıklarına dair size zor verileri verir artı olarak bu konuyu Google aracılığıyla daha fazla keşfetmenize olanak tanıyor.

İnsanların Googling (yani ideal müşteriniz), altında bulundukları kategori olan belirli soruları bulabilirsiniz (örneğin: Neden, Ne, Nerede, Nasıl…).Oradan, başkalarının o konuda neler paylaştığını keşfedebilir ve boşluğu kendi içeriğinizle doldurabilir ve bu yanan sorulara cevap veren belirli konu fikirlerini beyin fırtınası yapmaya başlayabilirsiniz!

Answerthepublic.com uygulamasını ücretsiz indirin.

2. Keywords Everywhere

Bu bir Google Chrome uzantısı ve bloğunuz ve youtube içeriğiniz için kullanabileceğiniz bir eklenti. Gerçek şu ki, oluşturduğunuz içeriğin çevrimiçi olarak aranması önemlidir ve bu araç yalnızca size harika konu fikirleri vermekle kalmaz, aynı zamanda etrafınızda içerik oluşturmayı düşündüğünüz şeyin gerçekten aranıp aranmadığını size söyler.

Uzantıyı indirdikten sonra Google’a herhangi bir şey yazabilirsiniz. Oradan, her ay bu anahtar kelime için kaç kişinin arama yaptığını, üstteki mesajların ve ekranınızın sağ alt köşesinde, insanların aradığı içerik veya benzeri içerikleri “beğenilenleri” görebilirsiniz.

Bu araç kendi içinde size özel hedeflerinze ilişkin tonlarca içerik fikri verebilir.

Keywords Everywhere eklentisini ücretsiz indirin.

3. Organik İnternet Araması

Bu seçenek, içerik fikirleri bulmanın en etkili yollarından biri olabilir ve takip etmeyi içerir … tamam, gerçek takip değil, fakat fikirleri almak için internete göz atacaksınız.

İnsanların ne istediğini görmek için yorum bölümüne göz atabilirsiniz; Facebook, Instagram, Youtube gibi platformları kullanabilirsiniz. Örneğin, hedef kitlenin bir demetinin belirli bir Facebook grubunda olduğunu bildiğinizi varsayalım, o gruba girebilir ve belirli bir konuyla ilgili soru ve gönderileri bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Basitçe “markalaşmayı” arar ve insanların bu belirli konu hakkında ne sorduklarını görürdüm.

Sevdiğim bir diğer hile seninle aynı konu içinde olan kullanıcıları bulmak. Videolarına ve içeriğine bir göz atın ve yorumlar bölümünde insanların ne sorduğunu görün.

Cidden, onun topluluğunu ayda bir kez, podcast’inde hangi konuları ele almasını istediklerini soran bir kullanıcı var – bu, çok fazla hayranı olan en yüksek puan alan bir podcast. Bu hayranlar aynı zamanda hedef kitlenizdir, bu yüzden insanların konunuz için geçerli olduğu soruları gönderip katalogladığını ve çevresinde içerik oluşturduğunu anlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken o yazıya bakmak ve insanların ne istediğini bilmek.

4. Hikayelerinizi Paylaşmaya Başlayın

Ne yaratacağınız konusunda zaman kaybediyorsanız, yalnızca kendi hikayenizi paylaşmanın değerli bir içerik parçası olamayacağını değil, aynı zamanda mükemmel bir etkileşim sağlayabileceğini bilmek önemlidir.

Tekrar tekrar fark edeceksiniz, izleyicilerimle keyifli bir hikaye paylaşmaya odaklanan bir içerik parçasını paylaştığınızda, tüm kullanıcılarınızın ne kadar çok ilgisini çektiğini göreceksiniz.

Bunu yaparken, süper stratejik olmak ve paylaştığınız hikayenin hedef kitleniz için uygun olmasını sağlamak önemlidir. Kitlenizin ilgisini çekemiyorsa, meşgul olmaya meyilli olmazlar. Bir hikaye göndermeden önce sormanızı önerdiğim birkaç soru:

  • İçeriğinizi değerli bulacaklar mı?

  • Seyirlerinde onları nasıl destekliyorlar?

  • Güven İnşa Ediyor Mu?

Yukarıda yer alan sorulara cevap bulduğunuzda içeriklerinizin amacına daha uygun olduğunu fark edeceksiniz.

5. Topluluğunuza Sorun

Bu noktaya kadar paylaştığımız her şey bir topluluk olmadan yapılabiliyordu, ama sonunda bunu eklememiz gerekli çünkü birçoğunuzun zaten bir topluluk ile başladığını biliyoruz.

Bu topluluk, markanızı takip eden sadece 10 kişi olsa bile, onlara en üst düzeyde sormaya ve hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Cidden, en popüler içeriklerinizden bazıları izleyicilerinizden gelen fikir ve yorumlar ile çok kolay olabilir.

Facebook gruplarında veya Instagram Hikayelerinde anket gibi araçlar kullanmanızı, sosyal medyada açık uçlu sorular sormanızı veya topluluğunuzun kısa bir anket doldurmasını (yine açık uçlu sorularla) öneririz.

Örneğin işinizde her 90 günde bir, genlede içerik fikirler bankası olmasını sağlamak için kendi isteklerine ulaşmaları ve ne tür bir içeriğe ihtiyaçları olduğunu sormak için izleyicilerinize anket yapabilirsiniz.

Tabii ki, tam olarak neyi paylaşacağınızı bildiğiniz zamanlar olacak ve kendinizi biraz bulanık hissettiğiniz zamanlarda olacak, ama şimdi hızlı bir şekilde bu içerik sıkıntısından kurtulmak için kullanabileceğiniz 5 aracınız var.

İçerik markalaşma sürecinin çok önemli bir parçasıdır, sonuçta gelir getirici bir işe yol açan başarılı bir topluluk oluşturduğunuzda ortaya çıkar.

 

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir