Scroll to top
© 2019, Medyative , All right reserved.

Kartvizitlerin Profesyoneller İçin Önemi


admin - 16 Ekim 2019 - 0 comments

Kartviziti İhtiyaç Haline Getiren 4 Neden:

Herkesin bir akıllı telefonu taşıdığı ve internete erişimi olduğu bu gün ve yaşta, kartvizitlerin pratikliğini merak edebilirsiniz.

Bu sorular sorulmaya başlandı:

  • Öğrenciyseniz kartvizit ne kadar önemlidir?

  • İşsizseniz kartvizitler ne kadar önemlidir?

  • Yaratıcıysanız veya iş aramıyorsanız, hala birine ihtiyacınız var mı?

Kısaca EVET.

Herkesin bir kartvizite ihtiyacı vardır.

Kartvizit başkalarının sizinle iletişim kurması için kolay bir yol sağlar.

1. Kartvizitler, insanlara takip etme imkanı verir.

Biriyle tanışıp o anlık ilişkiyi kurduğunuzda, bir kaleme veya telefona ulaşmak zorunda kalmadan, anında sizi takip etme şansı vermek istersiniz.

Başka bir seçenek bırakılmazsa, telefonunuzu diğer kişiye vermekten çekinmeyin ve onun iletişim bilgilerini yazın ve bunun tersi de geçerlidir.

Başka bir seçenek de, iletişim bilgileri alışverişinde bulunmanıza izin veren telefon uygulamaları kullanmaktır.

Bu seçenekler birçok kişi için mevcut olsa da, her zaman bu teknolojik şeylerin üzerinde olmayan veya bunları kullanmakta rahat olmayan biriyle karşılaştığınız durumlar olacaktır.

2. Kartvizitler profesyonel olduğunuzu gösterir.

Yaptığımız en küçük şeyler en büyük mesajları gönderir.
Kartvizit kadar basit bir şey, bilgilerinizi gerçekten bir karta koymak için zaman ayırdığınızın göstergesidir. Bu hemen sizi, sizin gibi öğrenci olabilecek veya dışarıda kendiniz gibi bir iş arayan diğer erkeklerin %99’undan ayırır.

3. Kartvizite sahip olmak, hedefe odaklanmış bir kişiyi gösterir.

İnsanın iş aramaya çalıştığı durumlarda, birkaç ağ oluşturma etkinliğine katılmak alışılmadık bir durum değildir.

Seçtiğiniz kişilerde belirli sayıda kartviziti bulunanlara gitmeye karar verirseniz, kendiniz için hemen bir hedef oluşturabilirsiniz.

Bir hedefin örneği, etkinliğe getirdiğiniz 50 kartviziti dağıtmaktır. Ayrıca, başkalarının kartvizitlerinden en az 20’sini toplamak veya sizi takip etmek için en az 15 ila 20 kişinin ilgisini çekmesi gibi ikincil hedefler oluşturabilirsiniz.

Ağ oluşturma olaylarına bu şekilde yaklaşmaya karar verirseniz, kartvizitleriniz bir hatırlatma görevi görebilir ve olası fırsatlarla ilgili insanlarla takip etmeyi amaçlayan kişiye odaklanmanızı sağlar.

4. Kartvizitler sizi yararlanabilir hale getirir.

İyi bir kartvizit yalnızca bir kişinin adını ve iletişim bilgilerini içermeyecektir. Ayrıca, o kişinin becerilerinin ne olduğunu da belirtmelidir.

Bu ekstra ayrıntıya sahip olmak her şeyi değiştirebilir, çünkü başlangıçta kartvizitinizi verdiğiniz kişi sizinle ve becerilerinizle ne yapabileceğinizi bilmese de, ağında sizin gibi birine ihtiyacı olan birini tanıyor olabilir.

Farklı insanlarla rastgele karşılaşmanın her zaman olabileceğini hatırlamak iyidir. Ve böyle zamanlarda, her zaman bu toplantılardan ve onlardan doğabilecek fırsatlardan yararlanmak için hazırlıklı olmak istersiniz.

Kartvizitlerinizi her zaman yanınızda bulundurduğunuzdan, fırsat geldiğinde hazır olduğunuzu, “şanslı” olduğunuzu ve başarı bulacağınızı söylemelisiniz.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019, MEDYATIVE .
All right reserved.