Scroll to top
© 2019, Medyative , All right reserved.

3 Adımda Sosyal Medyada İşinizi Büyütün


admin - 19 Ekim 2019 - 0 comments

Pazarlama kanallarını nasıl ayırırsanız ayırın, sosyal medya burada kalacak. Kanallar ve platformlar değişebilir, ancak konsept yakın zamanda hiçbir yere gitmiyor. Bu, şu anda iş için sosyal medyayı en etkili yöntemlerle kullandığınızdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Birçok çevrimiçi rehberin iddia ettiği şeye rağmen, mega sosyal medya başarısının sırrı yok. . Ancak iyi haber, sosyal medyayı güçlü bir marka oluşturmak, başarılı bir şekilde pazarlamak ve işinizi büyütmek için kullanmanın basit, denenmiş ve gerçek yolları var.

Hadi başlayalım.

 

1. Sohbetlere Katılın.

“Sıkı çalışmak anahtardır.” Evet, evet, insanlar bunu söylemeye devam ediyor, ama bu gerçekten ne anlama geliyor?

Sosyal medyada çalışmak, diğer kişilerin yayınlarını beğenmek ve yorum yapmak kadar kolay olabilir. Ve bu şeyleri yaparken önemli, anlamlı, etkili yollarla uğraşırsanız “paranızın karşılığını alırsınız”. Peki bunu nasıl yapacaksın?

Öncelikle, sosyal gönderilerinizin bazılarında soru sorduğunuzdan emin olun. İnsanları sizinle iletişim kurmaya ve onlara yanıt vermeye teşvik edin – görüşmeyi sürdürdüğünüzden emin olun. Birisi yayınlarınıza yorum yapmak için zaman ayırdığında kendinizi kabullendirmiş olacaksınız. Toplumu bu şekilde ne kadar çabuk oluşturabileceğinizi görünce şaşıracaksınız.

Ayrıca başkalarının sorularını da yanıtlamanız gerekir. Evet, hatta sizi içermeyen konulara iki satır bile atlayabilir ve ekleyebilirsiniz .

Örneğin Facebook son derece yaygın kullanılan bir platform, bu platforma uzak kalmayın.Diğer üyelerin sorularını yanıtlayın sorular sorun ve görüşlerinizi paylaşın.

Sosyal medya ortamında gerçekten ilgili bir şekilde ayırdığınız zaman hem kendiniz hemde işiniz için güzel bir deneyim olacak.

2. Kaliteli İçerikler Paylaşın.

Artık sosyal medya katılımının markanızı ve topluluğunuzu oluşturmak için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Bir diğer önemli faktör: içerik. Sonuçta, sosyal varlığınız onsuz ne olurdu?

Merak edilen en yaygın sorulardan biride sosyal medya ortamında ‘Ne paylaşmalıyım’ sorusudur. Facebook üzerinden 1, Twitter üzerinden 2 gönderi paylaşmak istediğinizde bir telaşa sürükleniyoruz.

İnanın söylenecek çok fazla şey var .

Birçok insanın kafasını rahatlatıyor gibi görünen şeylerden biri, TÜM orijinal içeriği paylaşmak zorunda olmamanız.
Az önce büyük bir rahatlama hissi ne kapılmadın mı ?

Elbette, kendi içeriğinizi düzenli olarak paylaşmak istiyorsunuz,
ancak sizden ve endüstrideki diğer içeriklerin bir karışımını güçlendirmek tamamen kabul edilebilir. Başkalarını büyütürken göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalar şunlardır: İçeriklerinin yüksek kalitenin yanı sıra takipçi ve izleyicilerinizle de alakalı olmasını sağlamak.

Bir kuyumcu musunuz? Başka bir kuyumcu atölyesinin videolarını ve gönderilerini paylaşabilirsiniz. Bir düğün fotoğrafçısı olduğunuzu varsayalım; dış mekan çekimleri hakkında bir makaleyi sayfanızda paylaşabilirsiniz. Elbette, kendi blog bağlantılarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınız vb. yayınlayabilirsiniz, ancak kendinizi 7/24 özgün içerik oluşturmak için baskı altında, hissetmeyin.

Tabi şu açıdan da bakabiliriz; başkalarını güçlendirmek topluluk oluşturmak için harika bir yoldur.Evet, insanlar içeriklerini paylaştığınızı gördüğünde sevinecektir ve ‘teşekkür’ etmek için sizin özgün gönderi veya paylaşımlarınızı kendi sosyal ortamında paylaşabilir.

Rastgele ve alakasız içerikler paylaşmayın. İçerik sizin veya bir başkasının olsun yaptığınız ve yapacağınız iş konusunda bir DEĞER sahibi olsun. Öğretici ve yardımcı makaleler paylaşın. Ara sıra anketler ekleyin, sorular sorun ve ilham verici teklifleri de dahil etmenizde fayda var. 

3. Tutarlı Olun.

İçerik paylaşıyorsunuz. Çok uzaklara erişiyorsunuz. HARİKA. ‘ŞİMDİ YAPMAK İSTİYORUM’. Bu önemli ve sosyal medya görevlilerinin slide yapmasına izin veren çok fazla insan görüyorum.

İnsanlar sizi izlemeye devam etselerde, muhtemelen bir fikir oluşturmuşlar ve zihinsel bir not almışlardır. “İşi ile işgili ciddi değil”. İşte bu KÖTÜ HABERdir. İtibarınızı ve markanızı kötü anlamda etkiler. İlk izlenimi yaratmak için bir şansını var.

Peki nasıl tutarlı kalacaksınız? Sosyal medyayı iş için kullanırken, amacınızı bilmelisiniz.

Sosyal medya içeriğini bir hafta önceden planladığınız bir editoryal takvim oluşturun.Ya da en azından, her gün/hafta/ay paylaşılacak bir içerik türleri programı oluşturun.

Herşey tamam, peki bu tarz içerikleri nereden bulacağız?

En bariz olandan başlayarak, sektörünüzdeki diğer insanları sosyal medyada takip edin ve içeriklerini güçlendirin (elbette kredi veya hediye vererek). Bir başka kolay yöntem, interneti basitçe araştırmaktır. Endüstri anahtar kelimelerini tercih ettiğiniz arama motoruna yazın, ardından en iyi sonuçlara ve “haberler” sekmesine bakın. İşte bu kadar! Alakalı, taze içerik.

Ayrıca, bir Gmail hesabınız varsa, anahtar kelimeleriniz için Google uyarıları ayarlayabilir ve içeriğin doğrudan gelen kutunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Benzer şekilde, değerli bulduğunuz bloglara ve yayınlara abone olmak için RSS yayınlarını kullanabilirsiniz.

Bilgi çağında yaşıyoruz, yani dışarıda içerik sıkıntısı yok. Yaratıcı ol. İşinize yarayacak yöntemleri bulun, ardından bunları sistemleştirin veya otomatikleştirin. Bilmeden önce, bir içerik paylaşım makinesi olacaksınız.

İşletmeler için sosyal medyayı kullanmak artık gerçekten isteğe bağlı değil, ancak aydınlık tarafta karmaşık olması gerekmiyor. Bu üç güçlü sosyal medya temelini deneyin ve işletmenizin büyümesini izleyin.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir